Baza Wiedzy

REALIZACJA
PROJEKTU

Realizacja projektu

Zdecydowana większość wykonywanych projektów są to projekty indywidualne spersonalizowane pod klienta. Proces realizacji w zdecydowanej większości zaczynamy od kontaktu z klientem i omówienia potrzeb oraz możliwości inwestycyjnych klienta. W oparciu o te dane możemy przygotować wiążącą ofertę z dwutygodniową datą ważności tak aby klient miał czas na podjęcie ostatecznej decyzji oraz naniesienie ewentualnych zmian. Zazwyczaj kwestie techniczne  po przedstawieniu oferty uzgadniane są jeszcze tego samego dnia aby można było przejść do kolejnego etapu jakim jest podpisanie umowy. 

Umowa to sześciostronicowy dokument określający informację począwszy od  parametrów budynku poprzez kwestie techniczne, wyposażenie, wybór elewacji  po informacje o prawidłowym przygotowaniu podłoża. W umowie zawarte są także informacje o terminach oraz formie płatności, wysokości zaliczki, terminie realizacji a także karach umownych chroniących oba podmioty.   

 
ARTHome
ARTHome

Przygotowanie fundamentu

Większość klientów decydując się na zakup w naszej firmie, już na etapie podpisania umowy otrzymuje schemat wykonania podbudowy pod zamówiony obiekt. Mamy jednak pewne ogólne schematy którymi należy się kierować wykonując wspomniane podłożę. Przy wszystkich modułach posiadających konstrukcje aluminiowe lub cało ścienne witryny PCV zalecamy aby wykonywać fundamenty zgodnie ze sztuką budowlaną. Chodzi tutaj konkretnie o strefę przemarzania. Zdarzają się przypadki że to właśnie tak z pozoru mało istotne rzeczy mają spory wpływ na różnego rodzaju nieprzyjemne zdarzenia. Z doświadczenia wiemy ze nieprawidłowo wykonane podłoże może skutkować podniesieniem a nawet skręceniem konstrukcji o kilka cm. po sezonie zimowym co skutkuje np. niepoprawnym otwieraniem się HST lub złym domykaniem drzwi lub okien.

Wykonując fundament punktowy, ławę lub płytę fundamentową zalecamy o tym pamiętać. Na pewno będzie to miało wpływ na późniejsze komfortowe wykorzystanie budynku przez cały sezon. Do kontenerów standardowych ( budowlanych ) zalecamy wykonanie fundamentu z krawężnika drogowego lub bloczków betonowych położonych na płasko. Zarówno jeden jak i drugi sposób należy wykonać pamiętając o ważnej zasadzie. Podłoże wykonujemy z elementów rozmieszczonych co 1m po całym jego obwodzie, chyba że projekt podłoża który od nas państwo otrzymali zakłada inaczej.

ARTHome

Podłączenie mediów

Wszyscy nasi klienci nabywając moduły wyposażone w instalacje wod-kan oraz elektryczne mogą liczyć na schemat rozmieszczenia wspomnianych mediów tak aby prawidłowo wykonać prace ziemne we wskazanym miejscu przed posadowieniem obiektu. Zalecamy aby  przyłącze wodno-kanalizacyjne zostało wykonane poza obrysem kontenera ( najczęściej na tylnej ścianie budynku). Rurę spustową 110 należy podłączyć na kolanie 90 stopni natomiast przyłącz zasilający wodę przy pomocy węża z gwintem wewnętrznym 0,5 cala. Istotnym jest aby pamiętać o odpowiednim zaizolowaniu obu z tych przyłączy przed ujemnymi temperaturami. Można to zrobić przy pomocy rury PCV np. fi300 wypuszczając ja z ziemi i wyprowadzając z niej przyłącze wod-kan a następnie izolując np. wełną lub pianką. Można także wykonać skrzynie izolującą wspomniane przyłącze. Nie zalecamy wykonywania przyłączy w podłodze kontenera gdyż w razie awarii dostęp do instalacji będzie utrudniony. 

ARTHome

Kontrola jakości

Wieloetapowa kontrola jakości to element który wprowadziliśmy w 2019r. Obejmuje 100% wysłanych modułów i jest gwarantem prawidłowego wykonania zamówionych przez Państwa Projektów.